« خوابگرد | صفحه‌ی اصلی | سنگر و قمقمه‌های خالی (هشت)
خانه روشنان »

این ام.تی نازنین

March 13, 2012


یکی از ویژگی‌های مووِبِل تایپ، امکان جست‌و‌جو میان آی.پی‌هاست؛ یعنی شما با یک کلیک ساده، می‌توانید همه‌ی کامنت‌هایی را که آی.پی یکسان و مشخصی دارند، کنار هم ببینید. یکی دیگر از امکانات آن، بلاک کردن همان آی.پی مشخص است؛ یعنی باز با یکی دو کلیک ساده، می‌توانید یک آی.پی مزاحم را بلاک کنید یا کامنت‌هایش را مستقیم به بخش کامنت‌های مزاحم بفرستید.
این حرف‌ البته برای خیلی‌ها تازگی ندارد، اما بعضی‌ها هم هستند که ظاهرا از این امکانات بی‌خبرند؛ حالا یا تازه‌واردند و با فضای مجازی و وبلاگ آشنا نیستند، یا خیلی از جزییات مجموعه‌هایی مثل ام.تی یا اِی.اس. پی رایدر خبر ندارند. بعد همین بنده‌های خدا (البته که اینجا باید بگویم بنده‌ی خدا و از فعل‌های جمع هم استفاده نکنم ) از یک «پُست خاص» به بعد شروع می‌کنند به کامنت گذاشتن با نام‌های مختلف؛ غافل از این‌که بعد از یکی دو کامنت اول، کامنت‌های آن آی.پی خاص می‌شوند گاو پیشانی سفید و مستقیم می‌روند به یک فولدر خاص که اسم‌اش هست جانک، و دقیقن یک جایی است مثل فولدر اسپم در میل- باکس‌ها.
پس اگر واقعن دنبال این هستید که با توهین یا تحقیر کسی را آزار بدهید، اگر می‌خواهید کامنت‌های نازنین‌تان ناخوانده پاک نشوند، اگر می‌خواهید همچنان ناشناس بمانید و از توی تاریکی و با نام‌های جعلی به این و آن ناسزا بگویید، لطفن کمی هم خلاق باشید و با آی.پی تکراری کامنت نگذارید. ممنونم از لطف‌تان.

- رونوشت به «لیدا اکبری»، «متین چناری»، «من»، «؟» و...

لينک مطلب | 9:15 PM