« این مردم نازنین | صفحه‌ی اصلی | ما نویسنده هستیم؟ »

قانون جرایم رایانه‌ای

February 17, 2012


فکر کردم شاید بازنشر این چند خط، بد نباشد...


ماده 17: هرکس به‌وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ماده 18: هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به‌وسیله سیستم رایانه یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقام‌های رسمی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.


ای-میل واحد دریافت گزارش‌ها و شکایات هم این است: report@samandehi.ir
نظرها

این قوانین را هی باید بازخوانی کنیم و هی بنویسم و بنویسیم و بنویسیم تا یادمان نرود وجود دارند. بد هم نیست همین روزها، یکی بیاید اعاده حیثیت کند که تثبیت شود حسابی.ضرورتش، این روزها به شدت احساس می شود.

من نظرمو میتونم بگم دیگه؟
بله قضیه از این قراره که قوانین از پایبست ویرانند حالا چرا؟ همین مادۀ 18 کلی آدم رو به زندان کشونده چون معمولا قانون گزار از تبصره ها استفاده میکنه زورش هم زیاده و انگ تشویش اذهان عمومی بسیار رواله و...

ارسال نظر

(نظر شما پس از تاييد نويسنده‌ی وبلاگ، نمايش داده خواهد شد.)