« شب یک شب دو | صفحه‌ی اصلی | مسیح بازمصلوب »

ساعت فراموشی

November 1, 2011


Yazdani.jpg


رضا یزدانی و گروه‌اش حالا در آلبوم «ساعت فراموشی» به مرزهای راک ایرانی خوب نزدیک شده‌اند؛ ترانه‌های قابل قبول، تنظیم‌های گاه درخشان و یکی دو عاشقانه‌‌ی ناب و خاص رضا یزدانی، از جدیدترین آلبوم رضا یزدانی، مجموعه‌ای دوست‌داشتنی ساخته‌اند. «ساعت فراموشی» را بخرید و به دیگران هم پیشنهادش کنید که بدون شک بهترین آلبومی است که تا امروز از یزدانی منتشر شده است.

بانوی من امشب ترانه‌سازی کن
با این شب وحشی دوباره بازی کن
بانوی سرگردون، عاشق‌ترین می‌شم
دور حریم تو دیوار چین می‌شم
قد می‌کشم تا سیب، هوا (حوا)ی رویایی
بهشت همین دنیاست وقتی تو اینجایی
دستام‌و می‌بخشم به اعتماد تو
چهل ستون می‌شم امشب برای تو
یک اتفاق راهه تا شب شکن باشی
پلنگ مغرورم، تو ماه من باشی...

- ترانه از داوود مردانی است.نظرها

متاسفانه یزدانی آلبوم به آلبوم از لحاظ متن یا ترانه داره افت می‌کنه. موسیقی رو وارد نیستم و اظهارنظر نمی‌کنم. کلا هم خیلی با مختصات "راک ایرانی" آشنا نیستم. اما متن‌ها واقعا دارن به مرز ابتذال می‌رسن. کپی‌های درجه چند از گلرویی که خودش کپی یه نفر دیگه‌ست-شهیار قنبری- و بدتر از همه ضعف‌های تالیفی مثل قافیه شدن "برای" و "اعتماد".
البته یزدانی زیاد تقصیر نداره. فضای عمومی برای این‌که یک نفر "ستاره‌ی راک" بشه مهیا نیست. به خاطر همین یکی مثل یزدانی که داره این موسیقی رو کار می‌کنه برای ستاره شدن به ملزومات "ستاره‌ی پاپ" تن می‌ده. هم از لحاظ متن، هم شکل حضور در مطبوعات و هم مصاحبه‌ها.

دارم گوش میدمش. همین الان خریدم. هرچند زوده نظر بدم اما تا همین آهنگ شماره سه به نظرم یه سر و گردن محکمتر از بقیه کارهاشه...
بانوی من خیلی خوببببببببببببببهههههههههه

يه بار ميايد يه جوري از شكست عشقيتون يا يه مشكل يا دعوا يا هر چيز ديگه اي كه با دوست دخترتون بوده مي گيد كه آدم دلش كباب مي شه و مي گه فردا خبر خودكشيتونو ميشنوه بعدم كه حالتون خوب مي شه يا روابط حسنه شده يه كلمه نمي گيد كه آدم از شوك در بياد. حالام كه تبليغ رضا يزداني رو ميكنيد كه كار بي ربطيه جدا.
فهميدم فهميدم ميتونم نيام اين جا.

پدرام :... !!!
شما چند ماه پیش هم همچین چیزی نوشته بودید؛ من پابلیش‌اش نکردم اما. خب این‌طوری که نمی‌شود، شما می‌افتید به زحمت. یک شماره تماس بگذارید که بشود از این به بعد گزارش حال و روزم را تقدیم کنم! این‌طوری دیگر لازم نیست هر روز بکوبید و این همه راه بیایید و به اینجا سر بزنید.

نمی دونم چرا وقتی آلبوم رو گوش می کردم مدام فکر می کردم ترکیب صدای رضا یزدانی و ترانه های یغما گلرویی که در آلبوم های قبلی بود و اینجا نیست چیز دیگری بود.

نه جدا گفتم من فقط خواننده ي وبلاگتونم هيچ قصد مزاحمت يا توليد ناراحتي يا هيچ چيز ديگه اي ندارم، اما باور كنيد گيج مي شم, به هر حال توي اين چندسال كه دايم اينجارو خوندم دستگيرم شده كه شما خيلي احساساتي زودرنجيد. يعني الان جدا شماره بدم يا شوخي بود يا مسخره, حالا هر چي هم كه بوده مهم نيست, به هر حال اميدوارم اوقاتتون خوش باشه حالا ما هم خبر نشديم نشديم.

این آلبوم فوق العاده است... روزهای سرد پاییزی و پیاده میروم و از آهنگهای زیبای رضا یزدانی لذت می برم. از پست این مطلب هم سپاسگزارم...

ارسال نظر

(نظر شما پس از تاييد نويسنده‌ی وبلاگ، نمايش داده خواهد شد.)