« آمین! | صفحه‌ی اصلی | The Green Mile »

خدا هم جنتلمن‌ها را دوست دارد

May 17, 2008

در فوتبالی که سال‌هاست اسیر لمپن‌های بی‌سواد و دانشگاه رفته است، قهرمانی پرسپولیس «قطبی» یک اتفاق خوب است، تیم یک جنتلمن واقعی که به قول امیر حاج‌رضایی علاوه بر مسایل فنی چیزهای دیگری هم به فوتبال ما اضافه کرد. این قهرمانی مبارک رفقای پرسپولیسی، امید که خداوند استقلال ما را هم از شر شیاطین نگاه دارد!نظرها

باور می کنی مدتها بود تا این حد هیجان را تجربه نکرده بودم ؟! آنهم به بهانه ی فوتبال ! زیر و رو شدم تا آخر ِ بازی .
اما جدا حس دلپذیری بود پس از سالها ...

مدت ها بود که استقلالی به با شخصیتی شما هم دیده نشده بود/ خوشحالم...

ta amir khano amir khanha hastan esteghlal range aramesh ro nemibinad! Hamin amirkhan bood ke fasle ghabl wa in fasl esteghlal ro zamin zad...

پدرام: والله ظاهرا یک کم دیر شده برای دعا کردن، قلعه‌نویی شد سرمربی استقلال!

سلام:) حتی من هم که از پرسپولیس و استقلال دل خوشی ندارم ذوق این جنتلمن سرخ پوش را کردم:) خداخیرش بده:)

پدرام: :)

لمپن كه چه عرض كنم! يه مشت آدمايي كه كارشون سياسيه و حالا كه نتونستن يه فوتباليست بشن، مي خوان تيماي فوتبال اداره كنن!

تا امروز که این متنو خوندم، نمیدونستم کسی که پیرهن صورتی زیر کت میپوشه و وقتی گل میزنه، خشتکشو 190 درجه وا میکنه، بهش میگن جنتلمن!!!!

پدرام: خوشحالم که این چند خط باعث شدند چیزی یاد بگیری، و مطمئنم که به آدم بی‌نام و نشانی که خودش را پشت یک اسم جعلی پنهان می‌کند نه تنها جنتلمن نمی‌گویند، که حرف‌هایی می‌زنند که اصلا خوشایند نیست!

قطبی دیگه باید بره تا بتونه این صداقتشو حفظ کنه

پدرام جان شما دومین آبی هستید که این برد شیرین رو به ما سرخ ها تبریک می گید، ممنون و باید بگم که در این روزها که غم هست و کم هم نیست هیجان هفت دقیق وقت اضافه همه ی مشکلات من یکی و که از ذهنم پاک کرده بود... امیدوارم این نوع انسان ها در ایران ما که کم کم همه ی ما درایم درش به درندگانی تبدیل می شیم در این کشور باقی بمانند... البته اگر گذارند...

- پدرام جان، تو استقلالی هستی و از برگشتن قلعه نویی ناراحتی؟ کدوم مربی موفقتر از قلعه نوبی تو استقلال سراغ داری، از نظر 1) چگالی موفقیت؟ 2) کیفیت بازی 3) تداوم؟

- محسن جان راست گفتی!! "امیر خانها نذاشتن" وگرنه حاجی فتح ا.. ات و ناصر خانت تیم رو قهرمان جام یوفا کرده بودند تا حالا!

- اما با این لولویی که شما از این امیرخان ساختین واسه خودتون، قبول کنین خیلی کارش درست باید باشه ها (!!) هر وقت توی استقلاله، هیچ کس نمیتونه چوب لای چرخش بذاره و سیستم توی مشتشه. اما هر وقت نیست چونان "دشمن" که مقام معظم رهبری میگه، پیوسته توطئه میکنه و استقلال رو "زمین میزنه!!" و با قدرت شیطانیش همیشه خدا هم موفقه !! چه در توطئه، چه فوتبال . هر تیمی هم که مربیگری کرده، بدون استثنا موفق بوده (برق تهران، استقلال تهران، استقلال اهواز، مجددا استقلال تهران، و مس کرمان). یا شیخ، شما کشف این معنی کن بر ما: این شیطان بزرگ این قدرت لایزالش رو از کجا آورده؟!! هان؟!

پدرام: در موفق بودن قلعه‌نویی-در باشگاه‌ها البته- شکی نیست و همه می دانند که قلعه نویی چه قدر از باخت متنفر است. اما برای من همه چیز برد و باخت نیست. قلعه‌نویی همان روزی که زیر بار شاهکارش در تیم ملی نرفت، حاضر نشد حتی در ظاهر از کسی عذرخواهی کند و با همان روحیه‌ی همیشه طلبکارش جواب همه را داد و شعور همه را به بازی گرفت و گفت که ایران بهترین بازی تاریخ‌اش را مقابل کره انجام داده است، برای من تمام شد. من از فرافکنی‌های قلعه‌نویی، پوزخندهایش و این ادبیات و لحن جواب‌هایش متنفرم عزیز...

خوشحال شدم که امیر خان برای کسی مثل تو تمام شد. شما همان عاشق فرانافکنی های قطبی، لبخندهای جنتلمنانه اش!!! و لحن جواب هایش باشی، هم برای امیرخان بهتر است، هم برای خودت که تکلیفت را با آبی و قرمز بودنت مشخص کنی. می دونی چیه؟؟؟ تو ایران هیچی معنی نداره. تعصب یعنی چشم دیدن رقیبت رو در هیچ شرایطی نداشته باشی. یعنی طرفدارای بارسا که تعصبشون از تاریخ و سیاست شروع می شه و به فوتبال ختم میشه. اسم رئالی ها رو هم نمیشه جلوشون آورد. تا ابد فیگو رو نمیبخشن... استقلال تعصب میخواد. عشق به استقلال و امیر خان تعصب میخواد. تعصب. خدا افشین قطبی رو به تو و این مملکت ببخشه. استقلالم اول بشه آخر بشه، دوسش داریم.

ممنون از توضیحت. با این حساب من متوجه میشم که نفرت تو ا از قلعه نویی یک واکنش احساسیه و خودت هم میدونی پشتوانه ی منطقی قوی ای نداره و اون گزینه ی خیلی خوبی برای استقلاله. وگرنه به خاطر چند تا اشکال، کل شخصیت و توانایی های یک فرد موفق رو زیر سوال نمیبردی. انگار که بقیه مربی ها، همه قدیسند و هیچ مشکل اخلاقی، انتقاد ناپذیری و ... ندارند. انگار مربی های قبلی نیم ملی ، برانکو، طالبی، بلاژویچ، مایلی کهن و ... خیلی انتقاد پذیر بودند. کدوم مربی حاضر شد دو روز بعد از حذف، تو فضایی 100 ضدش، جلوی 3 تا مخالف شمشیر از رو بسته بیاد تو برنامه ی زنده بشینه جواب سوالها رو بده؟ یه نفر دیگه مثال میشه بزنی؟
به هرحال این آدم، قطعا اولین نفری توی این مملکت نیست که به جرم "زیادی موفق بودن" اونهم در شرایظ سخت، دشمن زیادی پیدا کرده و با یک اشتباه یا زمین خوردن، انبوه آدم هایی که نمیتونستن موفقیتش رو تحمل کنند، بهش هجوم میبرن. مطمئنم آخریشم هم نیست.

من فقط پیشنهاد میکنم به این شیوه که تک جمله های آدم ها رو مثل "بهترین بازی در مقابل کره..." (که تازه بعدا هم پس گرفت و گفت حرفم اشتباه بود) برای قضاوت صفر و یکی در موردشون استفاده کنی، زیاد دل نبندی. مطمئن باش اگه راجع به خودت هم اینجوری قضاوت شه، احساس خوبی نمیکنی.

تو که میخوای منطقی و دور از لمپنیزم فوتبال رو تعقیب کنی و اینقدر انصاف داری که وقتی امسال پرسپولیس به حق اول میشه، تو وبلاگت به پرسپولیسی ها تبریک میگی، قشنگتره که خوش اومدن و بداومدن های موردی و شخصیت ات، جای انصاف رو نگیره.

ببخشید که اینقدر زیاد نوشتم. :-)

راستی یه چیزی رو هم یادم رفت بگم دفعه پیش: پبشنهاد میکنم این سیستم نظارت استصوابی رو از کامنت دونیت برداری. در شان وبلاگ خوبی مثل مال تو نیست. :-)

پدرام: اسم‌اش نظارت استصوابی نیست عزیز، ممیزی است و به لطف دوستانی که حرمت آزادی را نگاه نمی‌دارند و جنبه‌اش را ندارند، بعید می‌دانم در آینده‌ی نزدیک شرایط کنار گذاشتن‌اش پیش بیاید.

سلام
گویا که از وقتی که نمیبینی ما رو خیلی ازیتی!!
-- در باب قلعه نوعی و ادبیاتش:
بازی تیم ملی در زمان آخرین مربی گری وی بسار جذاب! دلپذیر و در بهترین حالت میتونست باعث تگری زدن بشه که به نظرم بازی بی نظیری و بی بدیلی در مقابل کره انجام داد!!
زنده باد باند بازی
-- در باب قطبی:
به نظر آدم ساده ای میاد
که وارد فوتبال ما شد
اما مثل همه مربی های تیمهای بزرگ حاشیه آزارش داد و 6 امتیازی که کسر شده هم مزید بر علت(مزید رو درست نوشتم؟!)
-- و عدالت برای همه!!
چند روز پیش میخواستم درمورد دمکراسی توی سایتت صحبت کنم
(مثل این آدمای خونه به دوش که هر جا میرن وراجی می کنن اما خودشون موجودیت ندارن)این روش که اول باید مدیر سایت یه مطلب رو تایید کنه تا بتونه به نمایش در بیاد عین دیکتاتوری و نماد ممیزی است که در این سایت "هم"("هم" برای تاکید بیشتر) اجرا میشه،
به آخرین کامنت مراجعه میکنم ::
{{پدرام: اسم‌اش نظارت استصوابی نیست عزیز، ممیزی است و به لطف دوستانی که حرمت آزادی را نگاه نمی‌دارند و جنبه‌اش را ندارند، بعید می‌دانم در آینده‌ی نزدیک شرایط کنار گذاشتن‌اش پیش بیاید.}} اگر دل خوشی نداری پس تو چرا؟؟؟
-- یاد ایام:
دلم برات تنگ شده چون مدتی هست که ندیدمت، با اینکه هر روز به من تاکید میکنن (کیا؟ اطرافیان خیر خواه) که کمتر دلقک بازی دربیار اما در واقع جزو مهمی از زندگیم شده، از قضا دیشب حرف باشگاه و ورزش شد که یادت افتادم که داری روی تردمیل میدویی :-) چه با نمک
-- حریفی که شد یه دوست :
فکر کنم دیگه داره حالت بد میشه!
اما نطقم گل کرده
وقتی بار اول دیدمت گفتم : اوه اوه ، خدا به داد برسه ، عجب آدم نچسبی بعد نیم ساعتی که با هم کل کل کردیم دیدم نوچ اون داخلا با ظاهرت یه نمور فرق داره
-- بهتره برم :
از دیدنت و شنیدن صدات خوشحال میشم(جو گیر نشیا ، نیای خواستگاری)

اقای علیرضا! میخواستم بدونم بازی تیم ملی در زمان کدام مربی بسیار دلچسب!! بوده؟؟ البته در این هفت هشت سال؟ بعد هم سادگی آقای قطبی پیشکش شما و پدرام خان.

با تیتر گزارش مصاحبه سعید کمالی دهقان با املی نوتومب موافق نیستم !.. منظورم اون لینک سمت چپ وبلاگته !... من از متن گزارش و صحبتهای ایشون چنین برداشتی نکردم .. این تیتر بیشتر به نظر میرسه نتیجه گیری و نظر مصاحبه گر باشه تا نویسنده !...

پدرام: امیدوارم ایشان هم نظر شما را بخوانند.

ارسال نظر

(نظر شما پس از تاييد نويسنده‌ی وبلاگ، نمايش داده خواهد شد.)